joi, 14 aprilie 2016

Rezultate finale comunicare.ortografie.ro

REZULTATE FINALE
 la etapa națională a Concursului Naţional de limbă şi comunicare
comunicare.ortografie.ro, aprilie 2016

Clasa a V-a

Nr. crt.
Nume si prenume
Scoala de provenienta
Clasa
Punctaj
1
Iliescu Rareș
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a V-a
96
2
Stancu Oana
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a V-a
96
3
Dorobanțu Maria Andreea
Liceul Teoretic Henri Coandă
a V-a
95
4
Ghiţă Emma
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
95
5
Georgescu Irina
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a V-a
94,5
6
Fîrtat Anduena
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a V-a
94
7
Balaci  Bianca Gabriela
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a V-a
93
8
Mihăescu Oana
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a V-a
93
9
Pencu Andra
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a V-a
93
10
Voica Marina Rebeca
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a V-a
93
11
Ciutureanu Vlad Andrei
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a V-a
92,5
12
Văduva Alexandra
Școala Gimnazială Podari
a V-a
92,5
13
Fota  Ioan Valeriu
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a V-a
91
14
Sepcu Diana
Liceul Teoretic „Henri Coandă”, Craiova
a V-a
91
15
Toma Teodora Elena
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a V-a
90,5
16
Guran Raluca Maria
Școala Gimnazială Podari
a V-a
89
17
Mirea Marina
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
89
18
Nicolcea Larisa Georgiana
Școala Gimnazială  Filiași
a V-a
89
19
Casiu Ștefania Cosmina
Școala Gimnazială  Filiași
a V-a
86,5
20
Anghelescu Luca Daniel
Colegiul Național Frații Buzești
a V-a
86
21
Ozunu Ștefana
Școala Profesională Daneți
a V-a
86
22
Petre Ana-Maria
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a V-a
86
23
Popescu Ioana Ligia
Colegiul Național Frații Buzești
a V-a
86
24
Cioablă Diana
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a V-a
85,5
25
Radu Eduard-Claudio
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
85,5
26
Chera Bianca
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a V-a
85
27
Coman Elisa
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a V-a
85
28
Cernea Erika Alexia
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
84,5
29
Popescu  Radu Ionuț
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a V-a
84,5
30
Avram Eliana
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a V-a
84
31
Peancă Sarah
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
84
32
Roncea Dragoș
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a V-a
84
33
Rotaru C. Cosmina Daniela
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a V-a
83,5
34
Săndoi Alina
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
83,5
35
Riza Cristiana
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a V-a
83
36
Iliescu Maria
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a V-a
82,5
37
Grecescu Dragoș
Liceul Teoretic „Henri Coandă”, Craiova
a V-a
80,75
38
Miu Nuria
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a V-a
80,5
39
Mărcușeanu Mihaela Beatrice
Colegiul Național Frații Buzești
a V-a
80
40
Oprescu Alessia Ştefania
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
80
41
Voicu Daria
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a V-a
80
42
Călinaș Manuela
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a V-a
79,5
43
Țacu Gabriela
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a V-a
79,25
44
Burnea Rebeca
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a V-a
78
45
Ciceu Andreea
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a V-a
78
46
Nițipir Veronica
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a V-a
77,5
47
Voinea Theodor
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
77,25
48
Iancu Cristiana – Elena
Şcoala Gimnazială Giubega
a V-a
76,5
49
Ştefănescu Lavinia
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
74,75
50
Ghițuran V. Irina  Elena
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a V-a
71,25
51
Brașoveanu Tony
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a V-a
68
52
Angheluţă Alex Manuel
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
67,5
53
Buzatu Mihail
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a V-a
67
54
Popescu Isabel Anne-Marie
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a V-a
67
55
Cîrticioiu Daria
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a V-a
66
56
Dragomir Robert
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
65
57
Codin Andreea Raluca
Școala Gimnazială Murgași
a V-a
64,75
58
Mălăel Paula
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
64
59
Tudoran  N. Maria Lavinia
Școala Gimnazială  Verbița
a V-a
61,5
60
Săndoi Luciana
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a V-a
59,25
61
Cotoran Gabriela
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a V-a
59
62
Pîrvu Maria
Şcoala Gimnazială Giubega
a V-a
59
63
Ciucea Monica
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a V-a
51
64
Dumitru  A. Alina Mariana
Școala Gimnazială  Verbița
a V-a
42
65
Buică  Gabriel
Școala Gimnazială  Castranova, Structura  Puțuri
a V-a
abs
66
Olaru Talida
Colegiul Naţional „Carol I”
a V-a
abs

Clasa a VI-a


Nr. crt.
Nume si prenume
Scoala de provenienta
Clasa
Punctaj
1
Ionișor Ivona
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VI-a
95,75
2
Efrem Ana Maria
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VI-a
93,5
3
Ionescu Livia-Maria
Școala Gimnazială Podari
a VI-a
92,5
4
Stamatie G. Mihnea Ştefan
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VI-a
92,25
5
Ghiţă Ariana Cristina
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VI-a
91,5
6
Fota-Bărbulescu Alexandra
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VI-a
91
7
Vînturiș Tania-Lorena
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VI-a
90
8
Stăncuța Matei Gabriel
Colegiul Tehnic Energtic Craiova
a VI-a
89,5
9
Cărtuță Sabina-Andreea
Școala Gimnazială Podari
a VI-a
89
10
Dragomir Anda Alexandra
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VI-a
89
11
Bercea Delia
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a VI-a
88
12
Dinu-Diaconu Antonia
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VI-a
88
13
Olteanu Ana Maria
Școala Gimnazială Murgași
a VI-a
87,5
14
Preda Maria
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VI-a
87,5
15
Nedelcu Raul
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VI-a
87,25
16
Almagiu Alexandra
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VI-a
87
17
Smarandache Diana
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VI-a
87
18
Coandă   Cătălina
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VI-a
86,5
19
Șteomlega Iustina Ștefania
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VI-a
86,5
20
Firoiu  Maria
Școala Gimnazială  Filiași
a VI-a
86
21
Niță Gloria
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VI-a
85,75
22
Bălă Darina
Colegiul Tehnic Energtic Craiova
a VI-a
85
23
Tălăban Roxana
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VI-a
85
24
Bălaşa Adina
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VI-a
84,75
25
Ungureanu Daria
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VI-a
84,75
26
Calițoiu Eduard
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a VI-a
84,25
27
Mihai Ana-Maria
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VI-a
83,5
28
Popa I.M. Oana Maria
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VI-a
83,5
29
Firța Rareș
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VI-a
83
30
Gogoşanu  Alexandru
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VI-a
83
31
Neghină Adrian
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a VI-a
82,5
32
Cojocăreanu Ania
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VI-a
81,5
33
Iana Rebeca
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VI-a
81,25
34
Macavei Liana
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VI-a
81
35
Păducel Andrei
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a VI-a
80,75
36
Badea Maria Antonia
Colegiul National Fratii Buzesti
a VI-a
80
37
Firu  I. Cristiana Adelina
Școala Gimnazială  Verbița
a VI-a
80
38
Stăncele Daria
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VI-a
80
39
Ion Mony
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VI-a
79
40
Paduretu Stefan
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VI-a
79
41
Nartea Loredana
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a VI-a
78,5
42
Dinu Magda Aurelia
Școala Gimnazială Murgași
a VI-a
78,25
43
Ciobanu Roxana
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VI-a
78
44
Nisipeanu  Andra
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VI-a
78
45
Boruz Elena Dorina
Școala Profesională Daneți
a VI-a
76
46
Iancu  Valentin
Colegiul Naţional „Carol I”
a VI-a
73,5
47
Ene  Elena Alexandra
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VI-a
72,75
48
Stănilă  Camelia
Școala Gimnazială  Filiași
a VI-a
72
49
Argeșeanu Alexandra
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a VI-a
70
50
Biră Izabela
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști, Structura școlară Radomir
a VI-a
66
51
Zamfir   Doina 
Școala Gimnazială  Castranova, Structura  Puțuri
a VI-a
62
52
Glință Mirela
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști
a VI-a
53
53
Selea Rares
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VI-a
abs
54
Stancu Teodora
Colegiul Naţional „Carol I”
a VI-a
abs

Clasa a VII-a

Nr. crt.
Nume si prenume
Scoala de provenienta
Clasa
Punctaj
1
Tănasie Cătălina
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a VII-a
97
2
Găleteanu Daria
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VII-a
94,5
3
Tică Irena
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VII-a
94
4
Chiran Cătălina
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VII-a
92,5
5
Brătan Alex
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VII-a
92
6
Milu Alexandra
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VII-a
91
7
Vochiţa Laura
Colegiul Naţional „Carol I”
a VII-a
91
8
Bece Alexandra
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VII-a
89,5
9
Crețu Andreea Teodora
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VII-a
89
10
Iliescu Teodora
Liceul Teoretic „Tudor Arghezi”
a VII-a
89
11
Ţiu I.S. Alberta Andrada
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VII-a
88,7
12
Stoica Diana-Mihaela
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VII-a
88,5
13
Purcărelu Andreea
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VII-a
88
14
Aldea Dănuț
Școala Gimnazială  Filiași
a VII-a
87,25
15
Ciobanu Bianca Ștefania
Școala Gimnazială  Filiași
a VII-a
87,25
16
Bădescu Evelyn
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VII-a
86
17
Buteică Radu
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a VII-a
86
18
Roșca Rareș
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VII-a
86
19
Gheorghe Andra Marinela
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VII-a
85,5
20
Badea Mihnea
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VII-a
85
21
Barbu Theodor
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VII-a
85
22
Cârstocea Cătălin
Şcoala Gimnazială Elena Farago, Craiova
a VII-a
85
23
Mare  Vlad
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VII-a
85
24
Aranghel Cristina
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VII-a
83,5
25
Enache Cristina
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VII-a
83,5
26
Sîrbu Monica
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VII-a
83
27
Căpățînă Sonya
Școala Profesională Daneți
a VII-a
82,5
28
Cruceru Alina
Colegiul Național Frații Buzești
a VII-a
82,5
29
Toma Giulia
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VII-a
82,5
30
Drăghici I. Alexandra
Școala Gimnazială Coțofenii din Dos
a VII-a
82,25
31
Duinea V. Ariana Mădălina Gabriela
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VII-a
82,25
32
Ştefan Aritina – Elena
Şcoala Gimnazială Giubega
a VII-a
81
33
Firu  G. Andreea Giulia
Școala Gimnazială  Verbița
a VII-a
80
34
Ilina  Giulia
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VII-a
80
35
Marin Rareş
Colegiul Naţional „Carol I”
a VII-a
80
36
Berbecel  V. Andra Nicoleta
Școala Gimnazială  Verbița
a VII-a
79,5
37
Costea Radu Alexandru
Școala Gimnazială Murgași
a VII-a
79
38
Ștefan Raluca Maria
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VII-a
78,5
39
Mihalcea Teodora-Andreea
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VII-a
78
40
Spirodonescu  Robert
Școala Gimnazială  Castranova, Structura  Puțuri
a VII-a
78
41
Decă Ștefania - Cristiana
Şcoala Gimnazială Giubega
a VII-a
76
42
Necşulea Adrian
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VII-a
76
43
Cotoran Izabela
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VII-a
75,25
44
Combei Ștefania
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști, Structura școlară Radomir
a VII-a
73,25
45
Chiță Ana Elena
Colegiul Național Frații Buzești
a VII-a
73
46
Grosu I. Claudia
Școala Gimnazială Coțofenii din Dos
a VII-a
72
47
Dan Fineas
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VII-a
65,5
48
Nicolaescu  Sebastian
Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” 
a VII-a
61
49
Manolache Ana Maria
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VII-a
60
50
Sbaroi Raluca
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VII-a
56
51
David Ines
Colegiul Naţional „Carol I”
a VII-a
abs
52
Doru Cristian Gabriel
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VII-a
abs
53
Manafu Daria
Colegiul Naţional „Carol I”
a VII-a
abs


Clasa a VIII-a


Nr. crt.
Nume si prenume
Scoala de provenienta
Clasa
Punctaj
1
Popa C.V Dana Cătălina
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VIII-a
100
2
Urziceanu Andreea
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VIII-a
100
3
Grecu Andra
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VIII-a
96,5
4
Stănculeasa Adrian
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VIII-a
96,25
5
Barbu Ionel Valentin
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VIII-a
96
6
Popa  Cristina
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VIII-a
96
7
Răcăreanu Dragoș
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VIII-a
96
8
Stăniloiu C.C. Elena Alina
Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu’’
a VIII-a
95
9
Bălă Larisa
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
94,5
10
Oană Adriana
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VIII-a
94,5
11
Neamţu Ştefania
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VIII-a
94,25
12
Spanu Andrei
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VIII-a
94
13
Voicu Alexandra-Mihaela
Școala Gimnazială Podari
 a VIII-a
94
14
Ilinca Cristina Mirela
Școala Gimnazială  Filiași
a VIII-a
93
15
Cătănea Iulia Bianca
Școala Gimnazială  Filiași
a VIII-a
92
16
Drăgan Ramona
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VIII-a
92
17
Luchian Raluca
Şcoala Gimnazială Giubega
a VIII-a
91
18
Dascălu Amelia
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VIII-a
90
19
Neagoie Diana
Liceul „Matei Basarab”
a VIII-a
90
20
Pirpilică Sebastian
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
90
21
Butaru Alexandra
Şcoala Gimnazială  ,,Traian”
a VIII-a
89,75
22
Zamfir Tiberiu
Liceul Tehnologic ,,Constantin Nicolăescu Plopșor” Plenița
a VIII-a
89
23
Cristea Emilia Cătălina
Școala Profesională Daneți
a VIII-a
88
24
Stoian Maria Cristina
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VIII-a
87
25
Ciupitu Adelina Georgiana
Liceul „Matei Basarab”
a VIII-a
86,25
26
Muncioiu Andrei
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VIII-a
86
27
Bucătaru Andreea
Şcoala Gimnazială. ,,N. Romanescu” Craiova
a VIII-a
85
28
Dănciulescu Veronica
Școala Gimnazială ”Al.Macedonski” Craiova
a VIII-a
85
29
Budulan Ionuț Alexandru
Școala Gimnazială ,,Eliza Opran” Ișalnița
a VIII-a
84
30
Tudoraşcu  Maria
Şcoala Gimnazială „Decebal” Craiova
a VIII-a
84
31
Picătureanu Bianca Georgiana
Școala Gimnazială Murgași
a VIII-a
83
32
Marcu  Alexandra
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
82
33
Stăncele Mădălina
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VIII-a
81
34
Belu Alexandra
Școala Gimnazială Podari
a VIII-a
80
35
Stancu Alin-Florin
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști
a VIII-a
76
36
Gavrilă Alexandra
Şcoala Gimnazială Nr1 Mârşani
a VIII-a
74
37
Golfiță Eduard
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
74
38
Ivan Alexandra Ionuța
Școala Gimnazială Nr.1 Dăbuleni
a VIII-a
74
39
Dumitru  A. Mădălina Luminița
Școala Gimnazială  Verbița
a VIII-a
71
40
Lăutaru Claudia-Maria
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști, Structura școlară Radomir
a VIII-a
70
41
Tănasie  Dana 
Școala Gimnazială  Castranova, Structura  Puțuri
a VIII-a
70
42
Constantinescu Cosmina
Liceul „Matei Basarab”
a VIII-a
67,25
43
Cârstian Alina Nicoleta
Liceul tehnologic Transporturi Auto
a VIII-a
65,25
44
Ciocan  F. Lenuța Florinela
Școala Gimnazială  Verbița
a VIII-a
58,25
45
Popescu Greta-Georgeta
Școala Gimnazială ,,Carol al II-lea” Dioști
a VIII-a
57
46
Croitoru Andra
Şcoala Gimnaziala „Gheorghe Țițeica”
a VIII-a
Abs.
47
Rezeanu Amalia
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
Abs.
48
Țîrloaica Alexandra
Colegiul Național Pedagogic Stefan Velovan
a VIII-a
Abs.