vineri, 24 martie 2017

OLIMPIADA NAȚIONALĂ UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ pentru ELEVII DIN MEDIUL RURAL (ȘCOLI GIMNAZIALE), etapa judeţeană, 25.03.2017

Sala 1
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala de provenienţă
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Şcoala de provenienţă
1.        
COTOI MARIA ROBERTA
a V-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
1.        
ARGEȘEANU ALEXANDRA
a VII-a
Liceul Tehnologic "Ctin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
2.        
DOBRE ALEXIA - GEANINA - ANDREEA
a V-a
Scoala Gimnaziala Giubega
2.        
BERCEA DELIA
a VII-a
Liceul Tehnologic "Ctin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
3.        
DOROBANTU MIHAELA ANA-MARIA
a V-a
Scoala Gimnaziala "I.Gh.Plesa" Almaj
3.        
BOBOC LIVIA DANIELA
a VII-a
Şcoala Profesională Daneţi
4.        
DUMITRIU FLORIN ALEXANDRU
a V-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
4.        
BORUZ DORINA ELENA
a VII-a
Şcoala Profesională Daneţi
5.        
FIRU A. LAVINIA MELANIA COSMINA
a V-a
Scoala Gimnaziala Verbita
5.        
BRĂTĂȘANU MINUȚA
a VII-a
Șc. Gimn. „Înv. M. Georgescu” celaru
6.        
GUGU MARIA MADALINA
a V-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
6.        
BURGHIU KARINA IONELA STEFANIA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Cotofenii   din  fata
7.        
IACOB MARIA ALEXANDRA
a V-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
7.        
CĂRTUȚĂ SABINA-ANDREEA
a VII-a
Școala Gimnazială Podari
8.        
LICA ROBERTA ANDREEA
a V-a
Şcoala Gimnazială “Tudor Segărceanu” Goicea
8.        
CIOCAN F. VALENTINA GABRIELA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Verbita
9.        
MANDA MARIA
a V-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
9.        
CIRJALIU VIOLETA
a VII-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
10.     
NĂSTASĂ MONICA – RALUCA
a V-a
Scoala Gimnaziala Giubega
10.     
DINU MAGDA AURELIA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
11.     
PESEA  G.BIANCA MARIA
a V-a
Scoala Gimnaziala Cosoveni
11.     
FIRU A. CRISTIANA ADELINA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Verbita
12.     
POPA BIANCA
a V-a
Liceul Teoretic "Adrian Paunescu" Barca
12.     
FLOREA DAVID
a VII-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
13.     
PREDA BIANCA-DANIELA
a V-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
13.     
FLORI RALUCA
a VII-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
14.     
ROȘU LIDIA
a V-a
Liceul Teoretic "Adrian Paunescu" Barca
14.     
IONELE ANDREEA
a VII-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
15.     
SAIOC ANDREI-VLĂDUŢ
a V-a
Şcoala Gimnazială “Tudor Segărceanu” Goicea
15.     
IONESCU LIVIA-MARIA
a VII-a
Școala Gimnazială Podari

Sala 2
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala de provenienţă
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Şcoala de provenienţă
1.        
BÎRZĂNEANU ALINA
a VI-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
1.        
BORC FABIANA MARIA
a VIII-a
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare
2.        
CĂLINAȘ MANUELA
a VI-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
2.        
CALOTĂ LOREDANA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
3.        
CAZACU VALENTINA PATRICIA
a VI-a
Liceul Teoretic "George Şt. Marincu" Poiana Mare
3.        
CĂPĂŢÂNĂ SONYA MARIA
a VIII-a
Şcoala Profesională Daneţi
4.        
CELOIU ŞTEFANIA CLAUDIA
a VI-a
Şcoala GimnaZială Drăgoteşti
4.        
CATRINOIU PETRUȚA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Desa
5.        
CIUGULIN DELIA MARIA
a VI-a
Şcoala Profesională Daneţi
5.        
CHIRIAC MARIAN ALEXANDRU
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Cotofenii   din  fata
6.        
COSERAN STEFANIA MADALINA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Carna
6.        
CIORA M.ELENA GABRIELA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Cosoveni
7.        
DIACONU DENIS GIGEL
a VI-a
Şcoala Profesională Daneţi
7.        
COSTEA RADU ALEXANDRU
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
8.        
DIACONU GRETY-ȘTEFANIA
a VI-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
8.        
DECĂ ȘTEFANIA - CRISTINA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Giubega
9.        
DINCA DANIELA DENISA
GABRIELA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Cotofenii  din  Fata
9.        
DIACONU D. MIHAI AUREL
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Cosoveni
10.     
DUMITRU FLORIN ADRIAN
a VI-a
Scoala Gimnaziala "I.Gh.Plesa" Almaj
10.     
DIRMON DIANA FLORENTINA
a VIII-a
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare
11.     
DUŢĂ ELIZA
a VI-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
11.     
DUDA LOREDANA MIHAELA
a VIII-a
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare
12.     
GHERGU SERBAN IONUT
a VI-a
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare
12.     
DUȚĂ  ANNEMARIE
a VIII-a
Șc. Gimn. „Înv. M. Georgescu” Celaru
13.     
Guran Raluca-Maria
a VI-a
Școala Gimnazială Podari
13.     
ENACHE CRISRINA FLORENTINA
a VIII-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
14.     
IANCU CRISTIANA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Giubega
14.     
GLĂVAN LAURENȚIA-ALICE
a VIII-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
15.     
IONESCU ANDREEA
a VI-a
Liceul Teoretic "Adrian Paunescu" Barca
15.     
ION MĂDĂLINA
a VIII-a
Șc. Gimn. „Înv. M. Georgescu” Celaru



Sala 3
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala de provenienţă
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Şcoala de provenienţă
1.        
LION DARIA
a VI-a
Șc. Gimn. „înv. M. Georgescu” Celaru
1.        
NECȘULEA ADRIAN
a VIII-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
2.        
MARICA MARIA ALESSANDRA
a VI-a
Şcoala Gimnazială “Tudor Segărceanu” Goicea
2.        
PARPALĂ CORNELIA
a VIII-a
Liceul tehnologic "petre banita" calarasi
3.        
MITITELU - CATANĂ ALEXANDRA - ELENA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Giubega
3.        
POPESCU DENISA ȘTEFANIA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
4.        
NIȚIPIR VERONICA
a VI-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
4.        
PREDA ALEXANDRA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
5.        
OZUNU ŞTEFANA
a VI-a
Şcoala Profesională Daneţi
5.        
STĂNICĂ ANCA MARIA
a VIII-a
Şcoala Profesională Daneţi
6.        
PÎRVU MARIA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Giubega
6.        
ȘTEFAN ARITINA - ELENA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Giubega
7.        
POP ALEXANDRA MARIA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Carna
7.        
STEFAN IRINEL ANDREI
a VIII-a
Scoala Gimnaziala "I.Gh.Plesa" Almaj
8.        
POPESCU ALEXANDRA STEFANIA
a VI-a
Scoala Gimnaziala Sadova
8.        
TĂNĂSOIU ESTERA
a VIII-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
9.        
ROTARESCU MIHAI CRISTIAN
a VI-a
Scoala Gimnaziala Sadova
9.        
TIȚA CĂTĂLINA
a VIII-a
Șc. Gimn. „Înv. M. Georgescu” Celaru
10.     
SĂNDOI ALINA
a VI a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
10.     
TRĂȘCĂLIE ALINA
a VIII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
11.     
SEGARCEANU BOGDAN COSMIN
a VI-a
Liceul Teoretic "George St. Marincu" Poiana Mare
11.     
VADUVESCU EMILIAN MARIAN
a VIII-a
Scoala Gimnaziala "I.Gh.Plesa" Almaj
12.     
ŞERBANOIU DIANA
a VI-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
12.     



13.     
ȘTEFĂNESCU LAVINIA
a VI-a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
13.     



14.     
TERTECUTA IONUT STEFAN
a VI a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
14.     



15.     
TRANCA ROBERT LORENZO GABRIEL
a VI-a
Scoala Gimnaziala Cotofenii  din  Fata
15.     





Sala 4
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala de provenienţă
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Şcoala de provenienţă
1.        
TICU DIANA STEFANIA
a V-a
Liceul Teoretic "George Şt. Marincu" Poiana Mare
1.      
IOVAN ALEXANDRU
a VII-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
2.        
TUDORAȘCU ȘTEFĂNIȚĂ-CONSTANTIN
a V-a
Liceul Tehnologic "Petre Banita" Calarasi
2.      
LUNGU DIANA MARIA
a VII-a
Şcoala Profesională Daneţi
3.        
TUDOSIE ANDREI CĂTĂLIN
a V-a
Scoala Gimnaziala "Eliza Opran" Isalnita
3.      
NĂRTEA LOREDANA
a VII-a
Liceul Tehnologic "Constantin Nicolaescu-Plopsor" Plenita
4.        
VISEAN  DENISA ANAMARIA
a V-a
Liceul Teoretic "George Şt. Marincu" Poiana Mare
4.      
NEDELCU-VÎNĂTORU MIHAI
a VII-a
Școala Gimnazială Podari
5.        
UDREA FLORENTINA ANA-MARIA
a VI-a
Şcoala Gimnazială Drăgoteşti
5.      
OLTEANU ANA MARIA
 a VII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
6.        
VĂDUVA ALEXANDRA-MARIA
a VI-a
Școala Gimnazială Podari
6.      
OPINCARU ADINA
a VII-a
Liceul Tehnologic "Alexandru Macedonski" melinesti
7.        
VOICU LUIZA
a VI-a
Șc. Gimn. „Înv. M. Georgescu” Celaru
7.      
PANTALIA ELENA - TEODORA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Giubega
8.        
ZUICAN VIVIANA
a VI-a
Şcoala Gimnazială “Tudor Segărceanu” Goicea
8.      
PARIȘ MARIA
a VII-a
Liceul Teoretic "Adrian Paunescu" Barca
9.        



9.      
POARCĂ DORINA ALEXANDRA
a VII-a
Scoala Gimnaziala Murgasi
10.     



10.   
RAICU CRISTINA
a VII-a
Șc. Gimn. „înv. M. Georgescu” Celaru
11.     



11.   
STĂNCELE DARIA
a VII a
Școala Gimnazială nr. 1 Mîrșani
12.     



12.   
ŞTEFĂNACHE ANDRA LIDIA
a VII-a
Şcoala Profesională Daneţi
13.     



13.   
TUDOR DENIS
a VII-a
Scoala Gimnaziala Giubega
14.     



14.   
VLADUT ANA
a VII-a
Liceul tehnologic "Alexandru Macedonski" Melinesti



În atenţia elevilor participanţi la OLIMPIADA NAȚIONALĂ  UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ pentru ELEVII DIN MEDIUL RURAL (ȘCOLI GIMNAZIALE),
etapa judeţeană,
25.03.2017

ANUNŢ
privind criteriile de selecţie pentru etapa naţională a OLIMPIADEI NAȚIONALEUNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ pentru ELEVII DIN MEDIUL RURAL (ȘCOLI GIMNAZIALE):

         La etapa naţională a OLIMPIADEI NAȚIONALEUNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ pentru ELEVII DIN MEDIUL RURAL (ȘCOLI GIMNAZIALE)se califică elevul clasat pe primul loc de la fiecare nivel de învățământ, cu condiţia să fi obţinut minim 90 de puncte.

Criterii de acordare a premiilor
            Se vor acorda premii elevilor participanţi în funcţie de punctajul obţinut de fiecare elev, în ordine descrescătoare și mențiuni 10% din numărul participanților la clasa respectivă.

DETALII DE ORGANIZARE
a.      Faza județeană a Olimpiadei Naționale ”Universul cunoașterii prin lectură” se va desfășura sâmbătă, 25.03.2017, în intervalul 10.00 – 12.00. Elevii au acces în sălile de concurs în intervalul orar 9.00-9.30 și vor avea asupra lor documente de identitate (carnetul de elev vizat sau cartea de identitate).
b.      Rezultatele vor fi afișate la unitatea de ȋnvăţământ organizatoare, în data de 25.03.2017, după ora 20.00 și pe blogul profesorilor de limba și literatura română.
   c.  Eventualele contestații se vor depune în ziua de 27.03.2017, între orele 10.00-12.00, la Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul” din Craiova.
   d.    Listele cu rezultatele finale se vor afișa în ziua de 27.03.2017, după ora 20.00.


Preşedinte executiv al Comisiei Judeţene de organizare şi evaluare
A OLIMPIADEI NAȚIONALE UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ pentru ELEVII DIN MEDIUL RURAL (ȘCOLI GIMNAZIALE) etapa județeană,

Inspector Şcolar,
Prof. Teodora BADEA